1408 Filminin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Stephen King’in aynı adlı kitabından uyarlanan sinema filmi 1408 tüyler ürpertici bir başyapıttır. Korku ve gerilim türünün en iyi filmleri arasında yer alan 1408, bilinmezliklerin ötesinde cevap arar ve varlık felsefesi ile ilişkilendirilir. Mekanın ve şimdiki zamanın dışında bir gerçeklik olmadığına inanların filminde öncelikle herkes kendi şeytanı ile yüzleşmek zorundadır. Korkularının esiri olan insanların bunlardan kurtulmadan hayatına devam edemeyeceği önermesi ile devam eden filmde “ben kimim?” sorusuna cevap verilir.

1408 FİLMİNİN KONUSU

Filmde, Mike Enslin isimli gerçekdışı olaylara inancı olmayan ve bu olayların imkansız olduğunu ispatlayama çalışan yazarın başına gelen çarpıcı hikayeler konu alınmıştır. Ünlü korku romanı yazarı Mike Enslin yalnızca somut olan görebildiği şeylere inanan materyalist bir adamdır. Perili köşk ve korku dolu mezarlık hikayelerini eleştiren Mike Enslin, hayaletlerle ün salmış Dolphin Oteli’ne yeni romanını yazmak için kalmaya gider. Dolphin Oteli’nin 1408 numaralı odası fikirlerinin değişmesi için rol oynar.

1408 FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Mikael Hafström’ün yönetmen koltuğunda oturduğu filmde; John Cusack, Samuel L. Jacksın, Mary McCormack, Jasmine Jessica ve Anthony Tony Shalhoub gibi isimler rol almıştır.

Sinemanın binlerce renk tonuna dair bilgiyi blog sitemizde bulabilirsiniz. Sinema aşığı yazarlardan film ve dizi yorumlarını okumak istiyorsanız bizi takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top