Netflix’te Yer Alan Oscar Ödüllü 7 Film

thumbnail

Netflix son günlerde oldukça popüler bir şekilde yoluna devam ediyor. Hem dünyada hem de ülkemizde film izlemenin yeni adresi haline gelen Netflix sürekli güncellediği yapımları ile de göz önünde oluyor. Küçükten büyüğe birçok yaş grubuna hitap eden bu platform birçok uydu kanalını geride bırakarak artık evlerimizin vazgeçilmezi haline geldi. Oldukça kaliteli yapımlara da yer vermesi sebebi ile eleştirmenlerden tam not alan Netflix’te sürekli ödüllü filmlerin yer alması da dikkat çekiyor. Sizler için Netlix’te yer alan Oscar ödüllü filmlere yer verdik.

Bu yapımlar hem ödüllü olmaları hem de Netflix’te popüler olmaları ile de dikkat çekiyor. İşte o filmler:

Can Dostum

Can Dostum, hademelik yapan genç bir adamın öyküsü. Sıradan bir hademe olmayan bu genç adam aslında bir Metamatik dehasıdır. Bunun fark edilmesi üzerinde bir terapist onun sorunları ile yüzleşmesini sağlayacak ve aralarında muhteşem dostluk başlayacak. Başroller; Robin Williams, Matt Damon

Save Er Ryan – Er Ryan’ı Kurtarmak

Er Ryan’ı Kurtarmak, başrolünde Tom Hank’in rol aldığı film yayınlandığı yıllarda büyük ses getirdi. Kaybola bir eri kurtarmak için seferber olan altı askerin öyküsü anlatılıyor.

 

As Good As It Gets – Benden Bu kadar

Benden Bu Kadar, kendi dünyasında yaşayan bir yazarın gay komşusunun hayatına müdahil olması ile birlikte olayların karışması anlatılıyor.

 

Erin Brockovich – Tatlı Bela

Erin Brockovich Türkçe adıyla Tatlı Bela, Julıa Robert’ın muhteşem performansı ile hayatta mücadele vermeye çalışan ve çocukları için yaşayan bir kadının hikayesi anlatılıyor.

Jerry Maguire – Yeni Bir Başlangıç

Yeni Bir Başlangıç, işinden kovulan bir menejerin hikayesi anlatılıyor. Filmde başrolde Tom Cruise bulunuyor.

Chicago

Chicago, 1920’lerde geçiyor. Bir cinayet zanlısıyken halkın sempatisini kazanan bir adamın hikayesi ele alınıyor.

The Age Of Innocence – Masumiyet Çağı

Masumiyet Çağı, New Yorklu bir aristokrat kuzeninin nişanlısına aşık oluyor ve olaylar gelişiyor.

Sinemanın binlerce renk tonuna dair bilgiyi blog sitemizde bulabilirsiniz. Sinema aşığı yazarlardan film ve dizi yorumlarını okumak istiyorsanız bizi takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top