Hell on Wheels Dizi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

thumbnail

Hell on Wheels Dizi Konusu

Vahşi Batı dönem dizisi olan Hell on Wheels, barındırdığı kaliteli unsurlar ve sürükleyici konusu ile uzun süre ilgiyle izlenen bir yapım olmuştur. Dizide, savaşın ardından karısının intikamını almak için yollara silahşor olarak düşen eski bir askerin acıklı ve çaba dolu hayatı ele alınıyor. İç savaşın ardında toparlanmaya çalışan Amerika ve tüm Amerika kıtasını baştan aşağı kaplayacak bir demir yolu yapımı projesinde yer alan işçilerin yürüyen kasabasına dâhil olan Cullen Bohannon’un hikâyesi anlatılıyor.

Raylarda Geçen Bir Hayat

Dizide, uzun yıllar sürecek bir tren yolu inşaatında yaşayan işçilerin tüm ihtiyaçlarının karşılanması için raylara kurulmuş kilise, kumarhane bar ve pavyondan oluşan kasabanın tren yolu yapıldıkça ilerlemesini ve bu inşaatın devamında ortaya çıkan olaylar anlatılıyor. Esir hayatı ve kurtuluş için gösterilen çaba da görülmeye değer.

Diziye Genel Bakış

Mayıs 2011’da izleyiciyle buluşan Hell on Wheels, dönem dizisi bir yapım olarak ekrana gelse de sonradan çok daha fazlası olduğu anlaşıldı. Son yılların en iyi dönem yapımlarından biri oldu. Anson Mount tarafından canlandırılan başrol Cullen Bohannon, ölen karısı için yollara düşmüş acılı adamı çok iyi yansıtıyor. Dizi Western tarzı müzik severler içinde güzel bir seçenek. 2016 yılında final yapan dizinin başrolünün akıbeti hala merak konusu.

Oyuncu Kadrosu

Hell on Wheels, siyahilerin yaşadığı eziyeti ve ayrımcılığı gözler önüne sererken dönemin kötü politikasına ve politikacılarına atıfta bulunuyor. Karizmatik başrol Cullen Bohannon’un sahibi Anson Mount. Huysuz ve güçlü zenci rolünde Hip Hop şarkıcısı Cammon yer alıyor. Dizinin zeki ve güzel kadını Lilly Bell ise Dominique McElligott tarafından canlandırılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top