Bakugan: Battle Planet

thumbnail

Bakugan: Battle Planet

Anime formatındaki TV dizisi Bakugan,  2018’de Amerika’da Haziran 2019’da ülkemizde yayın hayatına başladı. Cartoon Network tarafından ekrana gelen ve büyük bir ilgiyle izlenilen dizinin bir de bilgisayar oyunu bulunuyor. Aynı adı taşıyan eski bir serinin yeniden çekilmiş hali olan dizi, birçok yeni karakter ve yeni model Bakugan’ın yenilenmiş yüzüyle yayınlanmaya devam ediyor. Netflix dizi ve film izleme platformu üzerinden diziyi izlemek mümkün. Japon yapımı anime çizgi dizi 10’ar dakikalık iki bölüm şeklinde ekrana geliyor.

Her bölümde farklı bir maceraya atılan Dan Kauzo, Wynton Styles ve Lia Venegas doğaüstü yaratıklar olan Bakugan’lar ile bir olup dünyayı ve açığa çıkmaması gereken sırları koruyorlar. Bakugan’ların dönüşmesi güçleri ve etkileyici sahneleri ile bağımlılık yaratan Bakugan: Battle Planet ile sizde gizemli dünyanın büyülü sırlarını korumaya var mısınız?

Tüm dünyaya yayılan Bakugan küreleri üç arkadaş tarafından fark edilir ve aktif hale getirilir. Müthiş çocuklar olan Dan ve arkadaşlarının çarpışma bölgesine video çekmek için gittiği yerde Bakugan’lar ile tanışmasının ardından dünyayı koruma çabaları ve yaşadıkları maceraları anlatan Bakugan: Battle Planet ülkemizde en sevilen anime çizgi dizilerden birisi.

Japonya’da En Çok İzlenen Animeler

Anime karakter kültürünün ortaya çıktığı ve dünyaya yayıldığı yer olan Japonya, bu konuda oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahip. Bakugan serisi de geçmişten güzümüze en sevilen animelerden olarak biliniyor. Hayal gücünün çizgiyle buluştuğu anime kültürü basit bir sahneyi bile görkemli kılıyor. Doğaüstü güçleri ve özel yetenekleri ön plana çıkarmayı seven animeler, Japon TV kültüründe geniş bir yere sahip. İşte Japonlar tarafından en beğenilen animelerden bir kaçı…

Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2
Bakemonogatari
Suzumiya Haruhi no Shoushitsu
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
Konosuba- God’s blessing on this wonderful world

Sinemanın binlerce renk tonuna dair bilgiyi blog sitemizde bulabilirsiniz. Sinema aşığı yazarlardan film ve dizi yorumlarını okumak istiyorsanız bizi takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top